Kategoriler
EĞİTİM

VELİLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN KOLAY DYNED REHBERİ

Kids and computer eye strain - Versant Health

Kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler,

Sizlere en az EBA kadar mühim ve öğrencilerin eğitim sürecini etkili bir şekilde destekleyecek bir online sistemden bahsetmek istiyorum. Bu sistemin adı bir çoğumuzun artık aşina olduğu DYNED elbette. Bu rehberimizde sizlere DYNED’i özetleyerek nasıl aktif şekilde kullanabileceğinizi anlatacağım. 

1) DYNED nedir?  

 DYNED, Milli Eğitim Bakanlığının devlet okullarında okuyan öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduğu bir yabancı dil eğitim portalıdır. Düzenli kullanılması halinde öğrencilerin yabancı dil eğitiminde oldukça verimli olduğu eğitmenlerce tespit edilmiştir. DYNED uygulamasının en güzel yanı ise çocuğun yabancı dili kendi kendine öğrenmesine olanak sunmasıdır.

2) DYNED’i bilgisayarıma/telefonuma/tabletime nasıl indirebilirim?

Bir çoğumuz internete erişmek için telefonu daha sık kullandığımızdan öncelikle telefona DYNED nasıl yüklenir bunu bir görelim.

İlk başta şunu söylemeliyim ki eğer elinizde bir iphone varsa ne yazık ki IOS’lar için bir DYNED uygulaması henüz yok. Yalnızca android telefonlardan DYNED çalışabiliyorsunuz. Bu yüzden android bir cihaz edinmeniz şart.

İkinci adımda ise uygulamayı indirmeden önce telefonunuzun hafızasında DYNED için yer açmalısınız. Eğer cihazınızın hafızası yeterli değilse DYNED’in içindeki ders ve sınav yüklemelerini yapamazsınız.

Yeterli hafızaya sahip bir android telefon edindiyseniz aşağıdaki videoyu izleyerek indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.Yukarıdaki videoda bahsedilen kullanıcı adı ve şifrelerini unutan öğrenciler sınıf öğretmenleriyle irtibata geçebilirler.

DYNED uygulamasını bilgisayarından kullanmak isteyenler ise aşağıdaki videoda verilen talimatları izleyebilirler:

3) DYNED puanımı nasıl artırabilirim?

DYNED’i en etkili şekilde kullanmanın bazı ipuçları var. Böylece sistemden hızlı bir şekilde puan toplarken İngilizcenizin de nasıl geliştiğine şahit olacaksınız. Yalnızca 5 adımda verimli çalışma yöntemlerini keşfedin!

Görsel Google’dan alıntıdır.

Dyned’in en güzel yanlarından biri ise bir kez internete bağlanarak hesabınıza girdiğinizde 15 gün boyunca çevrimdışı çalışabilirsiniz. Yani bunun anlamı bir kere internet ile giriş yaptığınızda 15 gün boyunca internete bağlanmadan da Dyned’e girebilirsiniz. Bu süre boyunca yaptığınız tüm çalışmalar kaydedilir.

Sizlere en kolay yoldan DYNED uygulamasını anlatmaya çalıştım. Artık kolları sıvayıp harekete geçme zamanı!

Ve işte son olarak sürpriz yarışmamızla karşınızdayız! Mayıs ayının sonuna kadar en verimli şekilde çalışan 3 öğrencimize hediyeleri bizden.

Hepinize kolaylıklar diliyorum. Sağlıklı günlere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir